Network Kabloları

CAT-6 Kablo
Ethernet tabanlı bilgisayar ağlarında tercih edilen ve gigabit hızında veri taşıma kapasitesine sahip bir UTP kablo standartıdır. CAT6 kabloları bir standart olarak 2002 yılında kabul görmüş ve ardından yaygın olarak kullanıcıların yöneldiği bir kablo standartı haline gelmiştir. CAT6 kablolar, kendinden bir önceki standart olarak üretilen CAT5 kabloların CAT5/5e standartlarıyla geriye dönük şekilde tamamen uyumlu çalışmaktadır.

Fiber Optik Kablo
Elektrik sinyalleri ileten yalıtımlı metal teller yerine, fiber optik ağ kabloları cam telleri ve ışık atımları kullanır. Bu ağ kabloları camdan yapılmasına rağmen bükülebilir. Özellikle yeraltında uzun mesafe veya dış mekan kablo tesisatlarının gerekli olduğu geniş alan ağ (WAN) kurulumlarında ve ayrıca yüksek hacimli iletişim trafiğinin yaygın olduğu ofis binalarında yararlı olduklarını kanıtlamıştır.

Koaksiyel Kablolar
Uzun mesafe arası video sinyali iletiminde, diğer kablolara oranla daha az kayıp verebilmektedir. Bu nedenle CCTV sistemi kurulumunda, yüksek görüntü kalitesi sağlayabilen koaksiyel kablolar tercih edilmektedir. Koaksiyel kablolar aracılığıyla ses, görüntü ve güç aktarılabilmektedir. Koaksiyel kablolar, kullanılacak kamera özelliğine göre çeşitlilik gösterebilmektedir.

Menü